Wałek jadeitowy – jak go używać?
Dom Renata Horwat - 09-06-2022

Wałek jadeitowy – jak go używać?

Jadeit to rzadki minerał wyróżniający się nie tylko pięknym wyglądem, ale również znaczną twardością. Znany był już m.in. w starożytnych Chinach. To wysoko ceniony kamień kolekcjonerski, dekoracyjny i jubilerski. Obecnie bardzo modne stały się wykonane z niego specjalne wałki do twarzy. Jak ich używać i dlaczego warto to robić?

Jakie właściwości ma wałek jadeitowy?

Wałek z jadeitu to jeden z najpopularniejszych obecnie przyrządów przeznaczonych do samodzielnego wykonywania masażu twarzy, szyi oraz dekoltu. Zalety stosowania takiego rollera wynikają głównie z naturalnych właściwości jadeitu. Minerał ten w krajach Dalekiego Wschodu nie bez powodu był określany mianem kamienia młodości. Przez bardzo długi czas utrzymuje on niską temperaturę – dlatego też masaż wykonany jadeitem poprawia krążenie krwi i przyczynia się do zamykania porów. Dzięki temu skóra staje się bardziej wygładzona i dłużej zachowuje blask oraz witalność. Masaże twarzy, szyi i dekoltu, do których wykorzystuje się wałki jadeitowe, bardzo skutecznie likwidują obrzęki wokół oczu oraz stymulują produkcję kolagenu odpowiadającego za jędrność i elastyczność skóry. Regularnie wykonywane masaże przyczyniają się też do wygładzenia drobnych zmarszczek. Roller jadeitowy usprawnia przepływ limfy. Dotleniają skórę i działają przeciwstarzeniowo.

Jak wykonać masaż wałkiem jadeitowym?

Masaż wałkiem jadeitowym należy zacząć od rolowania szyi. W ten sposób otwiera się kanał drenażu limfatycznego. Wałek trzeba przesuwać do góry i na zewnątrz, kierując się w stronę węzłów chłonnych. Masowanie szyi i czoła zawsze rozpoczyna się od środka, potem przesuwa się rollerem po bokach. Co się zaś tyczy masażu twarzy, to najpierw wykonuje się go na jednym, a potem na drugim policzku. Potem przechodzi się na twarz. Nigdy nie powinno się cofać rollera – masaż należy wykonywać w tym samym kierunku. Nie wolno się z tym śpieszyć. Masaż pełni funkcję nie tylko zdrowotną i upiększającą, ale również i relaksacyjną. Ma być przyjemnością. Podczas przesuwania rollera po skórze mija się z celem mocniejsze przyciskanie go. Wałek wyposażony jest w dwa kamienie – mniejszy i większy. Mniejszy służy do masowania wrażliwych i delikatnych okolic ust, oczu oraz uszu.

Wałek jadeitowy – jak go używać?

Masaż wałkiem jadeitowym – dla kogo?

Jeśli chodzi o stosowanie wałków jadeitowych, to w tym zakresie nie ma przeciwwskazań. Bez obaw mogą sięgać po niego osoby ze skórą tłustą, mieszaną i problematyczną. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka efektywnego i sprawdzonego wsparcia codziennej pielęgnacji twarzy. W połączeniu z dobrze dobranymi preparatami kosmetycznymi daje naprawdę świetne rezultaty, które są zauważalne w stosunkowo krótkim czasie.

Gdzie kupić i za ile wałek jadeitowy?

W wałki z jadeitu można obecnie zaopatrzyć się w wielu miejscach – w drogeriach oraz w sklepach internetowych. Przeciętna cena rollera wynosi 50-70 zł, ale na ofertę rynkową składają się także i droższe modele. Każdy zatem znajdzie dla siebie odpowiedni model. Ważne, aby stosownych zakupów dokonywać wyłącznie w sprawdzonych sklepach.