Najpiękniejsze kwiaty do ogrodu.
Ogród Agnieszka Kosek - 25-02-2021

Najpiękniejsze kwiaty do ogrodu.

W polskich ogródkach odnajdziemy wiele pięknych odmian kwiatów, które zachwycają swoim wyglądem. Dla wielu osób to właśnie kwiaty stanowią najwspanialszą ozdobę ogrodu. Które z nich zatem szczególnie warto mieć w swoim ogrodzie? Oto kilka propozycji wartych rozważenia.

Róże

Róża to bez dwóch zdań królowa kwiatów, dlatego też warto mieć ja w swoim ogrodzie. Róże można trzymać zarówno na tarasie czy balkonie, jak i sadzić w ogrodzie. Istnieje wiele odmian tych pięknych kwiatów. Jedne z nich są bardziej wymagające w uprawie inne mniej, ale wszystkie zachwycają swym subtelnym i pięknym wyglądem. Poza tym należy zaznaczyć, że róże to rośliny, które cudownie pachną. Do swojego ogrodu możemy zdecydować się np. na róże okrywowe, pnące, rabatowe czy wielkokwiatowe.

Najpiękniejsze kwiaty do ogrodu.

Bratki

Bratki to bardzo popularne kwiatki ogrodowe. Należy zaznaczyć, że są one nie tylko znane, ale także lubiane i to od wielu lat. Doskonale nadają się do obsadzenia brzegów rabatek. Te kwiaty wglądają naprawdę malowniczo. Są one urocze i niezwykle barwne. Warto dodać, że na świecie istnieje ponad 300 odmian bratków jest, więc w czym wybierać.

Malwy

Malwy to kwiaty, które są bardzo proste w uprawie. To jedne z najwyższych roślin ozdobnych. Tego typu roślina wielu osobom kojarzy się z idyllicznym wiejskim ogrodem. Trzeba przyznać, że są one bardzo urokliwe. Z pewnością, więc bardzo dobrze będą prezentować się na różnego rodzaju rabatach.

Piwonie

Rzadko, kto może pozostać obojętny wobec piękna piwonii. Są to rośliny długowieczne. W swoim ogrodzie możemy zasadzić zarówno piwonie bylinowe, jak i piwonie krzewiaste. Warto również zaznaczyć, że roślina ta posiada także właściwości lecznicze.

Hortensje

Hortensje to kwiaty, które kwitną długo, obficie i efektownie, dlatego też warto znaleźć dla nich miejsce w swoim ogrodzie. Można sadzić je pojedynczo albo w grupach. Wyróżniamy np. hortensje bukietowe, hortensje krzewiaste czy też hortensje ogrodowe.

Hibiskusy

Hibiskus to kwiat, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Takie rośliny potrafią olśnić swoim blaskiem. Należy jednak zaznaczyć, że jest to roślina dość wymagająca.