Szafka pod umywalkę – modny i praktyczny element łazienki
Dom Agnieszka Kosek - 18-02-2021

Szafka pod umywalkę – modny i praktyczny element łazienki

Współczesne łazienki zaczynają mieć niewiele wspólnego z tymi, jakie powstawały jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie w łazience oprócz funkcjonalności zwraca się uwagę także i na ich aspekt estetyczny. Dzisiejsze łazienki wyposażane są w interesujące dodatki, na które do tej pory kompletnie na nie zwracano uwagi. Świetnym tego przykładem jest szafka pod umywalkę. Dziś stanowi dekoracyjny element łazienki, nadający jej styl i charakter.

Szafka pod umywalkę – wisząca lub stojąca

W każdym sklepie z artykułami do łazienki występuje wiele różnych rodzajów szafek pod umywalkę. Występują w wielu kolorach. Dostępne są w przeróżnych wielkościach. Wykonane są z wielu odmiennych materiałów. Ogólnie rzec można, że szafka pod umywalkę może być wisząca albo stojąca. Szafki stojące umieszczane są w dowolnie wybranym miejscu. Bez problemu można je przestawiać. Wysokość tych szafek jest już odgórnie ustalona, więc nie ma możliwości dokonywania ich regulacji. W przypadku szafek podwieszanych, montaż może stanowić więcej trudności w porównaniu do szafek stojących. Plusem szafek wiszących jest to, że ich wysokość może być dostosowania do optymalnej dla mieszkańców wysokości, co wpływa na komfort z jej użytkowania.

Szafka pod umywalkę – modny i praktyczny element łazienki

Najmodniejsze szafki pod umywalkę – nawiązujące do stylu retro

Coraz częściej w mieszkaniach zauważa się nawiązanie do klasycznych styli występujących w dawnych latach. Nurt ten występuje również w łazienkach, sprawiając, że staje się ponadczasowa i wyrafinowana. By nadać łazience nieco retro stylu wystarczy wybrać szafkę pod umywalkę w tym trendzie. Takie szafki są praktycznie wszędzie dostępne. Wielu producentów posiada je w swoich ofertach. Występują modele z interesującymi detalami, ozdobnymi nóżkami oraz żłobieniami. Czasem idealny mebel dostać można w sklepach z meblami w stylu vintage, co sprawi, że można posiadać wyjątkowy i niepowtarzalny przedmiot we własnym domu. Wielu projektantów perełek wyszukuje na licznych stronach internetowych oraz pchlich targach.

Umywalki – nablatowe albo wpuszczane w blat

Kiedyś wybór umywalki nie stanowił zbyt dużej trudności z powodu występowania niewielu modeli na rynku. Dzisiaj jest to dość problematyczne, gdyż ilość różnych rodzajów umywalek jest ogromna. Producenci armatury i ceramiki łazienkowej wychodzą do swych klientów z coraz bogatszą ofertą, oferując przeróżne umywalki, wykonane w odmiennych stylach. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się umywalki nablatowe. Jak sama nazwa wskazuje montowane są na blacie, wyglądem zazwyczaj przypominając misy. Wykonywane są z białej ceramiki, szkła, stali, a nawet z drewna.

Od wielu lat zainteresowaniem cieszą się również umywalki wpuszczane w blat. Ich częsty wybór jest uwarunkowany tym, że utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe. Ponadto pozwalają na utrzymanie otwartej przestrzeni we wnętrzu. To, co z pewnością wpływa na estetykę łazienki to, że jej masyw i wszystkie elementy montażowe schowane są w szafce. Dostępne są w wielu różnych rozmiarach, kolorach i kształtach.