Komputer dla gracza - składać czy kupować gotowy?
Hobby Agnieszka Królak - 22-08-2022

Komputer dla gracza - składać czy kupować gotowy?

Wbrew pozorom budowanie komputerów dla graczy to łatwy i naprawdę przyjemny proces, który pozwala zdobyć trochę wiedzy na temat działania komputerów. czego potrzebujemy? Kilka godzin wolnego czasu i śrubokręt. Przydaje się też trochę wolnej przestrzeni - do tego celu idealnie nadaje się stół kuchenny. Trochę czasu zajęło złożenie poszczególnych komponentów i włożenie ich do obudowy, zwłaszcza gdy był to nasz pierwszy komputer, ale satysfakcja z przebywania tam przez długi czas była zdecydowanie tego warta.

Jak złożyć komputer dla gracza?

Montując komputer dla gracza, warto skorzystać z jednego z poradników dostępnych w Internecie. Może to być samouczek tekstowy lub film z YouTube. Jest ich tak wiele, że każdy z pewnością z łatwością zrozumie i zrozumie.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy składaniu komputera? To zajęcie, które powinno przynieść Wam radość i satysfakcję, więc nie denerwujcie się – złożenie pierwszego zestawu zajmuje trochę czasu, a nie wszystko idzie od razu tak, jak byśmy chcieli. Warto pamiętać, że wbrew pozorom ciężko cokolwiek uszkodzić. Trzymanie się treści przewodnika wystarczy, aby wszystko działało.

Kiedy chcemy sami wybrać komponenty naszego komputera do gier, ale nie chcemy go sami montować, istnieje inna opcja. Możesz zlecić to zadanie sklepowi internetowemu, w którym złożyłeś zamówienie. Na życzenie możemy np. dostarczyć taki komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym, aby był gotowy do użycia od momentu wyjęcia z pudełka.

Komputer dla gracza - składać czy kupować gotowy?

Komputery do gier — zbuduj własny czy kup?

Odpowiedź na to pytanie jest dość trudna, ponieważ oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Najważniejszą różnicą jest jednak aspekt wolności wyboru. Dopiero gdy sami złożymy komputer, możemy w pełni wpłynąć na jego podzespoły. Gotowy zestaw komputerowy, choć często oferujący możliwość rozbudowy, zawsze nie pozwala nam wybrać, czy jest to obudowa, czy zasilacz, czy np. płyta główna. Czy to oznacza, że ​​zawsze powinieneś decydować się na samodzielne zbudowanie komputera? Więc nie.

Często zwykły komputer będzie tańszy niż kupowanie wszystkich komponentów osobno. Oznacza to, że w większości przypadków będzie to bardziej opłacalne rozwiązanie niż przebudowa komputera od podstaw. Wyższe spersonalizowane ceny to najważniejsza różnica między komputerem „z półki”, a komputerem złożonym z indywidualnie dobranych podzespołów.

Jest jednak kilka rzeczy, których powinieneś unikać kupując komputer z półki. Takie zestawy powinny pochodzić wyłącznie od renomowanych i zaufanych dostawców. Tylko rzetelny sprzedawca może zagwarantować odpowiednią jakość komponentów lub zagwarantować, że prawa, z których można wyegzekwować, nie będą sprawiać żadnych problemów.

Dobry komputer do gier – jakie akcesoria?

Tak długo, jak pozwala na to budżet, komputer do gier powinien być wyposażony w odpowiednie akcesoria, aby był jak najprzyjemniejszy. Podstawowe elementy stanowiska komputerowego, takie jak klawiatura, mysz czy monitor, powinny być przygotowane do intensywnego, często wielogodzinnego użytkowania, zwłaszcza jeśli w ciągu dnia spędzamy dużo czasu na graniu.

Klawiatury mechaniczne, myszy do gier, monitory o wyższej niż standardowa częstotliwości odświeżania i technologia zmniejszająca negatywny wpływ na wzrok użytkownika to kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie komputera. co jeszcze? Na pewno potrzebujesz wygodnego fotela, słuchawek lub głośników. Niezbędnym akcesorium w przypadku grania w gry lub gry wieloosobowe za pośrednictwem komunikacji głosowej będzie również jakościowy mikrofon. Oczywiście wszystko opiera się na realnych potrzebach konkretnego gracza.

Ile kosztuje dobry komputer do gier?

Pytanie o koszt komputerów do gier jest dość mylące. Jak wiadomo, poszczególne komponenty o różnej wydajności również różnią się znacznie ceną. Z tego powodu niemożliwe jest podanie ostatecznej odpowiedzi na temat kosztu komputera do gier. Załóżmy jednak, że mówimy o dobrym komputerze gamingowym, spełniającym oczekiwania zdecydowanej większości kupujących. Załóżmy więc, że nie będzie to komputer dla najbardziej wymagającego gracza, ale pominie też podstawowy zestaw.

Dobry komputer dla graczy będzie zawierał kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3060, procesor Intel Core i5, 16 GB RAM, 1 TB PCIe SSD, zasilacz 600 W i jedną z najpopularniejszych obudów. W momencie przygotowywania tego materiału cena takiego zestawu wynosiła nieco ponad 5000 zł.

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, kierujmy się powyższymi obliczeniami. Dobry komputer do gier będzie kosztował w pierwszej połowie 2022 roku około 5000 zł. Decydując się na słabszą kartę graficzną lub mniejszy dysk, prawdopodobnie będziemy w stanie sprostać naszemu budżetowi wynoszącemu 4000 zł. Co ważne, nadal jest to komputer do gier, który warto kupić.

Wybór komputera do gier nie jest łatwy. Wierzymy jednak, że z naszą pomocą będziesz w stanie ułożyć dokładnie taką serię, w którą chcesz zagrać. Powodzenia!