Jaki narożnik do małego salonu?
Wystrój wnętrz Renata Nawałka - 30-11-2020

Jaki narożnik do małego salonu?

Często osoby posiadające mały salon rezygnują z zakupu wygodnego narożnika, uważając, że jest to niewłaściwy pomysł. Nie jest to prawda, nawet niewielki salon można urządzić w komfortowy i funkcjonalny sposób z narożnikiem na czele.

Rozkładany narożnik do małych salonów

Kanapa wraz z szezlongiem stanowi doskonały komfort do codziennego relaksu oraz jako miejsce do siedzenia dla większej ilości osób. Ma ona kilka pozytywnych zastosowań w małej przestrzeni. Jednym z nich jest zagospodarowanie kąta, który nie miałby wcześniej możliwości zostać zaaranżowany. Ponadto to okazja do zwiększenia przestrzeni siedzącej w salonie. To okazja do posiadania kanapy razem z łóżkiem oraz narożnika z pojemnikiem, zyskując więcej miejsca do przechowywania.

Narożnik bez dodatkowych podłokietników

Kanapy, które są wyposażone w podłokietniki zajmują sporo przestrzeni. Podłokietniki często zajmują od 30 do 40 cm miejsca, co często jest elementem decydującym o tym, czy mebel zmieści się do naszego pomieszczenia czy też nie. Do małych salonów poleca się zakup narożnika bez dodatkowych elementów, dzięki którym można cieszyć się przestrzenią.

Jaki narożnik do małego salonu?

Sofa z wąskimi podłokietnikami

To kolejna propozycja do salonów, w których nie ma zbyt wiele miejsca. To taki kompromis dla osób, które zawsze marzyły o kanapie z podłokietnikiem, jednak przestrzeń nie zezwala na zakup ich w tradycyjnym rozmiarze. Dzięki temu rozwiązaniu można zaoszczędzić niezbędne centymetry, gdzie jak wiadomo w małych przestrzeniach, każdy ma znaczenie. Warto dodać, że tego typu podłokietniki nie ujmują w żaden sposób komfortu z ich użytkowania.

Kanapa narożna z pufą

Kolejnym rozwiązaniem, z jakiego można skorzystać w małej przestrzeni to narożnik z pufą, która może pełnić funkcję miejsca do siedzenia, stolika kawowego jak i  pozwala na stworzenie dużej powierzchni do spania. Bywa, że salony są jednocześnie sypialnią, dlatego warto stawiać na opcję mebli tapicerowanych z funkcją do spania.

Jak widać mała przestrzeń wcale nie zamyka drogi do posiadania wygodnej i funkcjonalnej sofy nawet z podłokietnikiem.