Świąteczny wystrój - jak dobrać pokrowce na krzesła?
Wystrój wnętrz Agnieszka Królak - 30-11-2020

Świąteczny wystrój - jak dobrać pokrowce na krzesła?

Urządzenie jadalni na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia to prawdziwe wyzwanie. Istnieje wówczas ogromne pole do popisu, by zaimponować wszystkim członkom najbliższej rodziny. Niezwykła aranżacja w tym wyjątkowym czasie podkreśla doniosłość magicznych chwil.

Świąteczny wystrój - jak dobrać pokrowce na krzesła?

Zastosowanie świątecznych ozdób

Bardzo popularne są świąteczne pokrowce na krzesełka. To nie tylko eleganckie, ale również bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwoli to między innymi na ukrycie różniących się obić mebli. Niezauważalne staje się wówczas, że część krzeseł nie pasuje do stołu, ponieważ zostały przyniesione z innego pomieszczenia. Jeżeli pokrowce zostały uszyte z tego samego materiału, wszystkie będą prezentowały się identycznie. Obecnie takiego rodzaju ozdoby są powszechnie dostępne w sklepach stacjonarnych i oczywiście internetowych. Tak naprawdę można przebierać w wielu możliwościach i dopasować je pod względem kolorystycznym i aranżacyjnym.

Motywy świątecznych dekoracji

Wśród wielu dostępnych motywów, zdecydowanym faworytem są szkockie kraty. Ten fason kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia zdecydowanej większości. Wnętrze, w którym się je stosuje zyskuje większe pokłady przytulności i wyjątkowego nastroju. Motyw szkockiej kraty wpisze się idealnie we wnętrza urządzone w różnych stylach. Świąteczna atmosfera w tak urządzonym pomieszczeniu jest wyczuwalna niemal natychmiast. Poza pokrowcami można postawić na obrus oraz serwetki w szkocką kratkę, idealny będzie również bieżnik w podobnej kolorystyce. Do ozdoby można dołączyć gałązki świerku i magiczny nastrój pojawia się od razu. Osoby, które cenią kontrastowe zestawienia, mogą postawić na czerwień połączoną z bielą. Popularne są także kolory granatowe i ciemno-zielonych. W takich barwach występują także ozdoby choinkowe. Jeżeli podkreśli się je ponadto kolorowymi lampkami – efekt z pewnością będzie zdumiewał. W wielu sklepach internetowych i stacjonarnych z tekstyliami ruszyły właśnie przedświąteczne promocje, w ramach których można zaopatrzyć się w wiele ciekawych elementów aranżacji.