Meble tapicerowane do spania.
Dom Agnieszka Królak - 09-12-2020

Meble tapicerowane do spania.

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy meble tapicerowane nadają się do spania? Jak powszechnie wiadomo najlepszym meblem do spania jest z całą pewnością duże łózko z wygodnym materacem, ale nie każdy posiada w domu odpowiednią ilość miejsca, aby pozwolić sobie na tego typu rozwiązanie. Meble tapicerowane to meble, które przeznaczone są przede wszystkim do wypoczynku w pozycji siedzącej. Należy jednak zaznaczyć, że posiadają one również tak zwaną funkcje spania. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru tego typu mebli w sytuacji, w której zamierzamy korzystać właśnie z tej funkcji?

Jaki rodzaj mebli tapicerowanych do spania warto wybrać?

Jeżeli zastanawiam się, jaki typ mebli tapicerowanych do spania warto wybrać to pamiętajmy, że pomiędzy narożnikiem, sofą czy kanapą nie ma większych różnic, jeżeli chodzi o jakość spania. Problem może pojawić się natomiast w przypadku wersalek. Dlaczego? Ponieważ wersalki wyposażone w system klik klak dają nam po rozłożeniu dwie równe połówki z wyczuwalnym zagłębieniem na środku. Większość wersalek posiada także nie zbyt dużą szerokość spania. Dlatego też osoby, którym zależy na funkcji spania powinny pomyśleć o kanapach bądź sofach rozkładanych za pomocą automatu DL, które będą miały ponadto większą szerokość spania.

Meble tapicerowane do spania.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, na których zamierzamy spać?

Aby zapewnić sobie optymalna wygodę spania warto również zwrócić uwagę na rodzaj sprężyn, jakie posiadają dane meble tapicerowane. Dobrym rozwiązaniem jest np. zakup mebli wyposażonych w sprężyny bonellowe lub kieszonkowe. Na komfort spania ma wpływ również pianka tworząca górną warstwę wnętrza tego typu mebli. Jeżeli zależy nam na miękkiej i elastycznej powierzchni wybierzmy meble posiadające pianki wysokoelastyczne HR. Warto również dodać, że jakość snu będzie o wiele lepsza, jeżeli zakupiony przez nas mebel będzie wyposażony w tak zwaną matę kokosową, która to znajduje się pomiędzy sprężynami a piankami. Ten dodatek, bowiem doskonale usztywnia powierzchnię.