Dlaczego warto kupić posadzkę z żywicy?
Dom Agnieszka Królak - 11-02-2021

Dlaczego warto kupić posadzkę z żywicy?

Wybór idealnej podłogi do domu to bardzo ważne zadanie. Nie powinien, więc dziwić nas fakt, że wiele osób zastanawia się czy na rynku istnieje pokrycie podłogowe, które z powodzeniem można zastosować zarówno w reprezentacyjnych częściach domu, jak i w kuchni, łazience, korytarzu a nawet garażu, kotłowni, piwnicy czy tarasie? Opcją godną uwagi są z cała pewnością posadzki z żywicy. Należy, bowiem zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach posadzka z żywicy to doskonała alternatywa dla płytek, desek czy paneli.

Posadzka z żywicy, czyli nowoczesna, piękna i funkcjonalna podłoga do domu.

Obecnie posadzka z żywicy to bardzo modne i popularne rozwiązanie. Wiele osób chętnie decyduje się na podłogę z żywicy, ponieważ znakomicie chroni ona powierzchnie przed różnego rodzaju zarysowaniami i uszkodzeniami. Warto również dodać, ze możemy spotkać się z dwoma rodzajami posadzek żywicznych. Będą to posadzki epoksydowe i posadzki poliuretanowe. Posadzki epoksydowe są twarde, wytrzymałe, odporne na płyny, oleje, paliwa czy inne substancje chemiczne. Jest to wersja bardziej ekonomiczna i mniej dekoracyjna, dlatego jeżeli chodzi o przestrzenie domowe to posadzki wykonane z żywicy epoksydowej zwykle stosuje się w pomieszczeniach gospodarczych takich jak chociażby piwnice czy garaże. Natomiast posadzki wykonane z żywicy poliuretanowej to produkty o bardzo wysokich walorach estetycznych. Nie oznacza to jednak, że są one nietrwałe, wręcz przeciwnie można użytkować je bez żadnych obaw. Podłoga dekoracyjna wykonana z żywicy poliuretanowej jest wytrzymała, odporna na pęknięcia, a ponadto także niezwykle elastyczna i sprężysta. Należy również dodać, że nie wyblaknie ona na słońcu, jest bowiem odporna na promieniowanie UV. Taki rodzaj posadzki kładzie się zazwyczaj w salonach, pokojach dziecięcych, kuchniach, łazienkach i innych ważnych częściach mieszkania.

Dlaczego warto kupić posadzkę z żywicy?

Co jeszcze warto wiedzieć o posadzkach żywicznych?

Posadzki z żywicy i to zarówno te poliuretanowe, jak i epoksydowe nie posiadają spoin, dlatego też doskonale powiększają pod względem optycznym wszystkie niewielkie pomieszczenia. Brak łączeń to również wygoda w czyszczeniu. Podłogi z żywicy są higieniczne i co ważne można tworzyć je w różnych wersjach tak, aby jak najlepiej mogły one sprostać wymogom danego pomieszczania. Możemy zamówić np. wersje antypoślizgową posadzki. Decydując się na zakup tego typu posadzek pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie sprawdzone produkty, które wykonane są z najlepszej jakości żywicy. Wysokiej klasy, komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu podłogi żywiczne zakupimy np. w firmie J.A.K. CHEMIA S.C. Firma ta z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku już od ponad 10 lat, a podłogi z żywicy są jej specjalizacją i pasją. Jej klienci cenią sobie zwłaszcza wysoki poziom usług świadczonych przez tę firmę, sprawną realizację zamówień, bezpieczne i nowoczesne rozwiązania oraz efekt końcowy, czyli pięknie prezentujące się podłogi, które to są jak najlepiej dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiających.